Челзи против Манчестер јунајтед во осминафиналето на ФА купот

Челзи против Манчестер јунајтед во осминафиналето на ФА купот
Во дербито на осминафиналната фаза од англскиот ФА купот ќе се сретнат Челзи и Манчестер јунајтед.

Првиот дуел е закажан за 17 февруари.

Еве ги и другите двојки:

Вимблдон – Милвол

Донкастер – Кристал Палас

Бристол Сити/ Шрусбери – Вулверхемптон

Мидлсборо/Њупорт – Манчестер сити

Портсмут/КПР – Вотфорд

Брајтон/Вест Хем – Дерби Каунти

Свонси/Барнет – Брентфорд.

Споделување со вашите пријатели: