Македонија победнички на Мундијалот

Македонија победнички на Мундијалот
Македонската ракометна репрезентација со убедлива победа ги почна настапите на Светското првенство во Германија. Во меч од првото коло во групата Б, совладана е Јапонија со 38-29 (18-13). Најефикасен во нашиот тим беше капитенот Кире Лазаров со осум гола, а по седум дадоа Дејан Манасков и Стојанче Стоилов, кој беше прогласен и за играч на натпреварот.

Во недела од 14 часот играме во Бахреин. Во нашата група се и Хрватска, Шпанија и Исланд.

Споделување со вашите пријатели: