Суарез кажа „да“ на Арсенал

Суарез кажа „да“ на Арсенал
Играчот од средниот ред на Барселона, Денис Суарез се согласи да се пресели во Арсенал во овој трансфер прозорец.

Британскиот весник „Мирор“ тврди дека 25-годишниот халф е решен да го напушти „Камп Ноу“ сега, за да ја заживее својата кариера, која дефинитивно е во стагнација. Од неговото опкружување се убедени дека Барса и Арсенал лесно ќе постигнат договор.

„Мирор“ очекува Суарез да премине на „Емирати“ до крајот на сезоната, а Арсенал ќе може да го откупи за износ од околу 15 милиони фунти.

Англискиот гигант не е во можност да направи големи трансфери во јануари поради ограничувањата на финансискиот фер-плеј.

Споделување со вашите пријатели: