Сари: Челзи ќе побара замена за Фабрегас ако тој си замине

Сари: Челзи ќе побара замена за Фабрегас ако тој си замине
Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, ја коментираше ситуацијата околу играчот од средниот ред Цеск Фабрегас. Според британските медиуми Шпанецот наскоро треба да оди во Монако.

  • До крајот на последниот натпревар, Фабрегас имаше проблеми со своите мускули. Ќе ја процениме неговата состојба денес и утре. Ако Фабрегас го напушти тимот, тогаш ќе мораме да бараме замена за него, изјави Сари.

Фабрегас е во Челзи од 2014 година, пред тоа настапуваше за Барселона три години и за Арсенал во периодот 2003 – 2011 година.

Споделување со вашите пријатели: