Робин Тик се сврши со Април Лав Гери

Робин Тик се сврши со Април Лав Гери
САД- Поп-ѕвездата Робин Тик (41) се сврши со девојката, моделот Април Лав Гери (24). Тик ја побарал за жена на божикната вечера. Двојката во февруари ја добија ќерката Миа, а сега го чекаат и второто дете.

Тик е познат по песната „ “Blurred Lines” заедно со Фарел Вилијамс.

Гери и Тик се во врска од 2015 година, откако како Тик се разведе од сопругата Паула Патон по 10 години брак со која го има синот Џулијан (8).

 

Споделување со вашите пријатели: