Модриќ: Ако станеме прваци, сите се фарбаме

Модриќ: Ако станеме прваци, сите се фарбаме
Капитенот на хрватската фудбалска репрезентација, Лука Модриќ откри дека сите играчи ќе се исфарбаат доколку станат светски прваци.

„Луѓето заслужуваат ваква среќа, одиме до крај“, порача огнената „десетка“.

Хрватска и Франција ќе го одиграат финалниот меч во недела од 17 часот. Ден претходно, во натпреварот за третото место ќе играат Англија и Белгија.

Истото, Хрватите го направија и во 1998 година, кога го освоија бронзениот медал.

Споделување со вашите пријатели: