Како падна рускиот авион (Видео)

Како падна рускиот авион (Видео)

На интернет се појави аматерска видео снимка од падот на рускиот патнички авион на авиокомпанијата „саратов ерлајнс“, при што загинаа 71 патници и членови на екипажот.

Руската служба за вонредни ситуации потврди дека нема преживеани во несреќата за која причините уште не се познати.

Локалните медиуми пренесуваат дека на списокот на патници имало најмалку едно дете.

Погледнете:

 

Споделување со вашите пријатели: