Kreu i VMRO – DPMNE-së “mobilizon” qytetarët, opozita pret protestë masive

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski ka vazhduar me aktivitetet e tij në prag të protestës së organizuar nga partia e tij për më 2 qershor. Ai në takim me qytetarët në Prilep, ka akuzuar qeverisjen e Zoran Zaevit duke e cilësuar si të stërmbushur me gënjeshtra dhe premtime jo reale.

Siç njofton ai, kjo qeverisje e tanishme nuk ka pasur asnjë progres në asnjë sferë në shtet.

Ndërsa gjatë takimit ka thirrur banorët e Prilepit që të i bashkohen protestës para Qeverisë më 2 qershor.