Dimitrov: Që të arrihet sukses, shanset duhet shfrytëzuar

Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov mbrëmë është takuar me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme Federika Mogerini.

Ky takimi i paraprin takimit që sot do të realizoj Dimitrov në Bruksel me ministrat e jashtëm të vendeve anëtare të BE-së. Siç edhe ka shkruar Dimitrov në profilin e tij në facebook, takimet e rradhës do të jenë në formatin “Miqtë e Maqedonisë”, informon MEDIAL.

“takim i përjavshëm me Federika Mogerinin në Bruksel para takimit të nesërm me Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të BE-së në formatin “Miqtë e Maqedonis”, takim ky i organizuar nga ekaterina 9 Bullgaria, kryesuesja e tanishme me KE-n) dhe Karin ( Austri, kryesuesja e rradhës): që të arrihet sukses, shanset duhet shfrytëzuar!, ka shkruar Dimitrov.