Cikloni “Gloria” godet qytetin e Shkupit

Cikloni “Gloria” godet qytetin e Shkupit
Në orët e vona në rajonin e Shkupit, cikloni “Gloria” godet qytetin e Shkupit ndjekur me vranësira të mëdha, shi të rrëmbyeshëm stuhi dhe erë e fortë.

Moti i ligë u lëshua në Kosovë dhe vjen në jug në pjesët veri-perëndimore dhe pjesë perëndimore të Maqedonisë, por mbetet të shihet a do të ndalojë vazhdojë ky mot i keq apo do të zbutet më tej.