Нема надеж за МЗТ

Кошаркарите на МЗТ Скопје остануваат на дното од јадрабнската АБА лига. Во натпревар од 12 коло, „аеродромци“ загубија со 112 – 94 на гостувањето кај белградски Партизан. Македонскиот шампион има учинок од две победи 10 порази, додека српскиот вицепрвак има половичен успех од шест победи и шест порази.